Дом здравља Челинац у вјежби евакуације и спасавања у ОШ „Др Младен Стојановић“

Дом здравља „Свети Врачеви“ Челинац је учествовао у заједничкој вјежби евакуације и спасавања у Основној школи “Др Младен Стојановић” Јошавка, у случају избијања пожара или других ванредних ситуација. У вјежби су, поред наших тимова, учествовали ученици и запослени школе, Ватрогасна јединица Челинац, Полицијска станица Челинац и Црвени крст Челинац. 

Циљ активности био је провјера ефикасности евакуационог плана и што бржа реакција у случају опасности, те координација свих надлежних служби. Тим Хитне медицинске помоћи Дома здравља Челинац учествовао је у збрињавању „повријеђених“, те је демонстриран поступак указивања прве помоћи у реалним условима.

Овим путем захваљујемо се свим учесницима, а посебно Ватрогасној јединици Челинац, Полицијској станици Челинац, Црвеном крсту Челинац и руководству школе на сарадњи. Заједничким дјеловањем градимо сигурније окружење за све.