Дом здравља Челинац прославио Свете врачеве Козму и Дамјана 14.11.2017 у хотелу "Турист"
- Детаљи
- 23 нов
Овом прилком уручене су двије захвалнице, министру др Драгану Богданићу за допринос у реализацији пројекта набавке санитетског возила и примаријусу др Зорану Поповићу из слузбе палијативне његе болнице у Градишци за професионализам и несебичну помоћ пацијентима и њиховим породицама у тешким тренутцима.
Славу дома здравља својим присуством уљепшали су бројни гости из Челинца и околине медју којима и начелник општине Момчило Зељковић,предсједник скупштине општине Дејан Куртиновић,народни посланик Владо Глигорић,директори здравствених установа Лакташи,Градишка,Котор Варош,директор Бање Врућица,одборници опстине Челинац,парох челиначки Дејан Поповић,чланови управног одбора,истакнути љекари,научни радници те радници и пензионери Дома здравља Челинац.
Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Драган Богданић потписао је данас у Бањалуци уговор са директором фирме "Ауто-дијелови и сервис-БЛ" Жељком Савићем о набавци санитетских возила за шест домова здравља у Републици Српској, укупне вриједности 448.300 КМ.
Поводом обиљежавања Свјетског дана срца 29.9.2017.године од 10:00 до 13:00 Дом здравља Свети Врачеви Челинац у интервенцијама службе хитне помоћи организује АКЦИЈУ КОНТРОЛЕ ЗДРАВЉА
У сриједу 22.08.2017. године у просторијама Дома здравља "Свети Врачеви" Челинац, одржан радни састанак на коме су присуствовали начелник општине г. Момчило Зељковић са сарадницима из сектора финансија и привреде друштвене дјелатности. Делегацију Дома здравља су чинили: директор др сци. др мед. Купрешак Драшко, секретар г Јаничић Драшко, рачуновођа госпођа Верица Топић, те замјеница предсједника управног одбора госпођа Свјетлана Вуковић.
У уторак 29.08.2017. године у сарадњи са националним координатором за ДМ прим др Мирјаном Бојић реализоване пројектне активности у циљу ефикасне контроле гликемије и превенције компликација. Извршен је бесплатан преглед за 50-ак пацијената који болују од ДМ тип 2 као и преглед ендокринолога са савјетима о терапији и исхрани.
Овајештавамо све грађане општине Челинац да све информације у вези са вирусом корона могу добити сваког радног дана од 7:00 до 15:00 у хигијенско епидемиолоској служби Дома здравља Челинац на број телефона 




